Znie to honosne a, veru, prehnané je to len trochu. 🙂 Zástupkyne Občianskeho združenia Amazonky a ich hostia vyrazia každý mesiac „na turné“ do iného mesta na Slovensku na stretnutie s vami. Naším hlavným cieľom je (aj vlastným príkladom) apelovať na ženy, aby nezanedbávali preventívne prehliadky a znížili tak pravdepodobnosť neskorého zachytenia rakoviny.

Naša skúsenosť vraví, že najlepšie je ísť vlastným príkladom a najsilnejší zážitok si odnesiete pri stretnutí s onkologickým pacientom tvárou v tvár. Mnohé naše členky bojovali s chorobou osamote, po založení Amazoniek však začalo medzi nami fungovať nesmierne liečivé vzájomné zdieľanie dobrého aj zlého. Aj každý psychológ vám potvrdí, že čerstvý pacient lepšie prijíma rady a odporúčania od iného pacienta s rovnakou diagnózou. My Amazonky máme navyše okrem onkologickej diagnózy ešte mnohé ďalšie. 🙂 Odvahu, nezlomnosť, vytrvalosť a pozitívne myslenie. Každý psychológ vám potvrdí aj to, že často liečia lepšie ako chemoterapia. 🙂

Preventívne turné sa začína!

Veľmi rady vás preto pozývame na prvé stretnutie v rámci nášho dlhodobého slovenského turné, nazvali sme ho „Zdravé a silné v každom veku“. Prvou zastávkou bude 19. októbra 2017 Spišská Nová Ves a miestom stretnutia hotel Metropol.

Od 16. do 19. hodiny dostanú slovo viacerí hostia:

  • Predovšetkým moderátorka a sprievodca celým podujatím, naša veľká fanúšička Nora Beňačková
  • Predsedníčka OZ Amazonky s vlastnou nedávnou skúsenosťou s rakovinou prsníka, novinárka a spisovateľka Eva Bacigalová
  • Rádiologička, ktorej životným poslaním je pomáhať ženám chorým na karcinóm prsníka a bojovať za funkčný a kvalitný skríning (a rovnako bojovať s mýtmi a fámami o mamografe) MUDr. Alena Kállayová
  • Mladá speváčka s jasným názorom aj na prevenciu Veronika Strapková sa postará aj o umelecký zážitok

Budeme veľmi rady, ak prídete na stretnutie s múdrymi ženami, ktoré sa rozhodli zbavovať onkologické ochorenia démonizácie. Veď najviac sa bojíme toho, čo nepoznáme. My sme „to“ spoznali a celkom dobre už vieme nielen, ako sa s chorobou popasovať, no aj to, ako sa jej podľa možnosti vyhnúť. Berieme so sebou aj naše knižky, Empatické pohľadnice a ďalšie predmety, ktoré vytvorili členky nášho občianskeho združenia.

Naša veľká vďaka patrí spoločnosti AVON, ktorá výťažok z tohtoročného AVON pochodu venovala práve Občianskemu združeniu Amazonky a vďaka ktorému môžeme naše „preventívne turné“ po Slovensku organizovať.