1. máj 2019 Zlet Amazoniek

Medzi jedno z najočakávanejších podujatí celého roka jednoznačne patrí aj legendárny Zlet Amazoniek a nebolo to inak ani tento rok. Už piatykrát sa zišla tentoraz takmer stovka Amazoniek z celého Slovenska v divadle Malá scéna v Bratislave.  Práve tu sa o nás postarali a urobili nás ešte krajšími sympatické a zručné  vizážistky. A viete prečo? Aby sme prevýšili aj krásu fontány pri Slovenskom národnom divadle 😊 A že sme boli naozaj krásne určite potvrdí aj Sajfa. 😊

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21. máj 2019, spustenie portálu Onkoinfo

Aj naše občianske združenie sa spolu s inými pacientskymi organizáciami podieľalo na príprave portálu www.onkoinfo.sk. Nájdete na ňom množstvo overených, kvalitných a najaktuálnejších informácií pre onkologických  pacientov, vrátane noviniek o inovatívnej liečbe pre pacientov v pokročilom štádiu ochorenia.  Ku kvalite obsahu webu prispela aj naša členka Stanka Bošiaková, fantastická angličtinárka (na obrázku vľavo aj s dcérkou). Okrem toho sú na ňom zľava Eva Bacigalová, psychologička Silvia Schmidtmayerová, onkológ docent MUDr. Štefan Korec a Markéta Derdáková.

  1. máj 2019, prvé stretnutie Amazoniek v Nitre

Stretnutie vždy usmiatych a veselých Amazoniek z Nitry 😊 Jedno z prvých v tejto časti Slovenska. Podporiť ich prišla aj Bratislavčanka Zuzka Piešová. Amazonky sú jednoducho všade!

  1. máj 2019, Amazonky na mestskom trhu v Trenčíne

Amazonky z Trenčína nechýbali na  mestskom trhu Trenčín na korze. A bolo im naozaj veselo. Hlavne pri fotení s pánom primátorom.

  1. máj 2019, konferencia v Bratislave

V Univerzitnom vedeckom parku Univerzity Komenského v Bratislave sa konala konferencia na tému súčasnosť a budúcnosť onkologickej liečby na Slovensku za účasti ministerky zdravotníctva Slovenskej republiky Andrey Kalavskej.  Jedným z organizátorov bolo aj OZ Amazonky, zastupovala nás predsedníčka Eva Bacigalová. Prezentovala posun v téme skríning rakoviny prsníka.

  1. máj 2019, Deň spolupatričnosti v Košiciach

Priestory onkológie Východoslovenského onkologického ústavu v Košiciach zdobia krásne motivačné citáty. A to zásluhou našich Amazoniek Janky, Janky, Zuzky, Petry a Katky. Aj takto vyzeral Deň spolupatričnosti s našou účasťou.

Zozbierala a napísala: Jana Miťková