Mnohí z vás, našich členiek, podporovateľov a priateľov, ste nám takto pred rokom veľmi pomohli. Okamžite ste zareagovali, keď sme sa rozhodli zabezpečiť Lucii Lepejovej liek, ktorý jej nechcela uhradiť zdravotná poisťovňa, a kúpili sme jej ho za prostriedky, ktoré sme spoločnými silami dali dokopy.

Po intervencii Asociácie na ochranu práv pacientov mala už Lucka náročnú a drahú liečbu plne hradenú. Bohužiaľ, ani tá už nezabrala a v marci tohto roku Lucia boj s rakovinou prehrala.

Práve v Martine, odkiaľ pochádzala, však veľmi rýchlo vzniká ďalšia aktívna „pobočka“ Amazoniek a je to aj Luckina zásluha. Vždy dokázala spájať ľudí a bolo jedno, či šlo o jej zdravých priateľov alebo onkokamarátky. Sme stále v kontakte s jej rodinou, Luciin manžel Majo aj dcérka Ninka nechýbali ani na predvianočnom koncerte, ktorý martinské Amazonky zorganizovali.

S párdňovým predstihom dostala on nás (a aj od vás všetkých) Ninka aj darček. Z prostriedkov, ktoré ste na liečbu jej mamy posielali a zostali na našom účte, sme jej (po porade s jej otcom) kúpili užitočný a praktický darček – kvalitný a moderný počítač. Naozaj o ničom nevedela, a tak ho rozbaľovala dosť rýchlo a dosť nedočkavo. 🙂 A radosť mala obrovskú. 🙂

Ďakujeme ešte raz všetkým, čo Amazonkám pomáhajú. Aj vďaka vám môžeme my pomáhať ďalším.