Náplasť na jazvy (aj po zákrokoch na prsníkoch)

Po operácii a následnej chemoterapii či ďalšej liečbe sú jazvy na prsníkoch väčšinou to posledné, čo nás trápi. Podstatné je zachrániť si život. Náplasť na jazvy Contratubex však môžete začať používať aj neskôr a dosiahnete dobré výsledky.

Jazva vzniká nedokonalým prestavaním spojivového tkaniva, ktoré sa snaží nahradiť poškodené tkanivo po kožnom ochorení, poranení či operačnom zákroku. Už od počiatkov chirurgie sa ľudia snažili vzhľad jazvy ovplyvniť tak, aby bol kozmeticky prijateľný. Veď jazvy na viditeľnom mieste môžu pacienta psychicky traumatizovať a stigmatizovať. Prsníky nie sú výnimkou.

Metód na zlepšenie stavu jaziev je veľa, patrí medzi ne dermabrázia, chemický peeling s hlbšou penetráciou, pulzný diódový laser, kryoterapia tekutým dusíkom. Liečba jaziev nie je jednoduchá, patrí medzi dlhodobejšie liečby s neistým efektom. Najúčinnejšie je viaceré techniky kombinovať. Závisí to od skúseností lekára a charakteru či lokalizácie ošetrovanej jazvy.

Náplasť Contratubex je ideálne nalepovať si na jazvu čo najskôr po jej vzniku. Zabráni sa tak vzniku nadbytočného väzivového tkaniva, ktoré by inak mohlo viesť k vytvoreniu hypertrofických jaziev (vyvýšených nad povrch kože) alebo keloidov. Náplasť sa však môže použiť aj na sploštenie, zoslabenie a vyhladenie starších jaziev vrátane keloidov. Contratubex účinne pôsobí počas noci, keď je proces regenerácie najaktívnejší. A má aj ďalšie výhody:

1. Pohodlná

Dvojvrstvová náplasť je jemná, tenká, pružná a hypoalergénna. Možno ju aplikovať na ktorúkoľvek časť tela.

2. Nočná

Náplasť by sa mala nechať pôsobiť minimálne šesť hodín počas noci.

3. Prispôsobiteľná

Na menšie jazvy sa môže použiť odstrihnutá na potrebnú veľkosť. Zvyšok však treba použiť do 14 dní.

4. Optimálne výsledky liečby

Na dosiahnutie čo najlepších výsledkov by sa malo s liečbou začať bezprostredne po uzavretí rany alebo po odstránení stehov a pokračovať je vhodné minimálne tri mesiace.

Contratubex obsahuje tekutý cibuľový extrakt a alantoín. Je to zdravotnícka pomôcka. Dostanete ju v lekárňach aj bez receptu.

(produktová prezentácia)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.