Pre Lucku

Píše Eva Bacigalová

Veľakrát som v blogoch, ktoré vznikali v čase mojej liečby, spomínala Lucku Lepejovú. Spoznali sme sa takto presne pred dvoma rokmi na týždňovke Ligy proti rakovine. Párkrát sme sa tam z našej choroby vyplakali, no vďaka Lucii sme sa väčšinou smiali, až nám znova slzy tiekli.  🙂

Na trase Bratislava – Martin už poznáme všetky pumpy a motoresty, lebo s Ineskou Hellingerovou alebo každá sólo chodievame navštíviť martinskú úderku vždy, keď sa to dá. Našu trojku dokonca v minulom roku angažovala Liga proti rakovine do kampane na výber 2% z daní, to sme mali práve všetky rovnako krátke nové vlasy. Inez má dnes už kučery po plecia, ja vlasy už tiež zapínam do štipca.

Lucia sa musela vrátiť k parochni. 🙁

Choroba sa jej vrátila. Je triple negative, štandardná liečba nezaberá. To, čo by jej pomôcť malo, je liek Halaven, zdravotná poisťovňa jej ho však nechce preplatiť. Rozhodli sme sa preto, že jej ho kúpime.

Vďaka ďalšej našej onkokamarátke Markétke Derdákovej je už objednaný, prvá „várka“ obsahujúca tri dávky stojí cca 1.070 €. Maki tiež prispela celým svojím invalidným dôchodkom!

Peniaze už posielajú Luciini kolegovia a kamaráti, OZ Amazonky prispeje financiami, ktoré sme získali predajom knihy Rok Amazonky, budem však osobne veľmi rada, ak pomôže každý, komu osud jednej z nás nie je ľahostajný.

Prosím, ak môžete, prispejte ľubovoľnou sumou na účet OZ Amazonky 322 778 2856/0200.

Do poznámky napíšte LUCIA.

Rozdrapená Martinčanka tvrdí, že sa prvýkrát  v živote teší na chemo. 🙂

Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.