„Volám sa Silvia Hájeková a študujem 3. ročník na vysokej škole Akademie Alternativa v Olomouci, odbor tanečno-pohybová terapia.  Chcem vás týmto poprosiť o spoluprácu na mojej záverečnej práci.  Rada by som skúmala vplyv tanečno-pohybovej terapie na zlepšenie  vnímania svojho tela, jeho prejavov, spojenia medzi  emóciami a telom, prijatia tela so všetkými jeho kladmi aj zápormi. Pýtate sa ako? V tanečno – pohybovej terapii  využívame tanec a pohyb ako prostriedok na kontaktovanie sa so sebou samým, čo napomáha spustiť proces liečenia tela aj psychiky.  Neučíme sa  žiadne kroky . Naopak tvoríme si svoje vlastné kroky.  Dovolíme si tvoriť  pohyb,  objaviť  a prejaviť  to, čo je uložené v pamäti tela tzv. autentický pohyb, ktorý vyviera z nás. Cez pohyb a tanec  vyjadrujeme  seba, svoje pocity, procesy, ktoré prebiehajú hlboko v nás.

Cieľom je tiež aby nám pohyb a tanec prinášal radosť, voľnosť, spojenie, slobodu, inšpiráciu.  Tak trošku sa vrátime do detstva. Dovolíme si používať svoje telo spontánne, v hre, tvorivosti  a radosti. Nesúťažíme, neporovnávame, neposudzujeme, nerobíme tanec pre efekt, ani pre výkon. Tento spôsob je bezpečný pre každého, pretože každý si stanovuje svoje vlastné hranice, rozsah pohybu, tempo, hĺbku zážitku. Ako sa hovorí: keď nezažiješ, nevieš. Chcem vás pozvať na túto zaujímavú a objavnú cestu . Základom je len chuť  a odvaha zažiť niečo nové. Budeme sa stretávať raz do týždňa a naša cesta bude mať osem zastávok. Na jednotlivých stretnutiach sa vždy na začiatku spoločne rozpohybujeme rôznymi hrami,  cvičeniami a samozrejme tancom. Budeme sa tiež rozprávať a kresliť. Každé  stretnutie bude venované konkrétnej téme –  uvedomíme si  svoje telo cez pohyb, tancom budeme vyjadrovať  a transformovať svoje emócie.  Viete kde vo vašom tele sídli radosť a kde hnev? Viete aké farby vás rozhýbu a aké utlmia? Prežili ste vďačnosť od končekov vlasov po špičky prstov na nohách, prijatie seba samej od povrchu kože až do svojich najtajnejších hĺbok?

Každý autentický  tanec prináša jedinečný zážitok. Je to hlboko osobný  zážitok seba samého, ktorý nás prináša bližšie k človeku, akým skutočne sme. Ak vás to zaujalo, ale chcete vedieť viac, neváhajte ma kontaktovať  mailom: silvinka.motylik@gmail.com alebo telefonicky 0905/362 080.

Pozývam vás do tanca, milé ženy, a rada vás budem na tejto ceste sprevádzať.“