Len dva dni pred svojou päťdesiatkou si sama nahmatala hrčku v prsníku. Následné vyšetrenie potvrdilo nielen rakovinu prsníka, ale aj metastázy v pečeni, čo urýchlilo spád udalostí v ďalších mesiacoch – mastektómia, reseekcia laloka z pečene, chemoterapia a hormonálna terapia. Danka sa odvtedy neustále lieči. Má obdobia, keď rieši operácie a obdobia, keď má na chvíľu od liekov pokoj.

Ako akreditovaná zdravotná sestra vedela, kde má hľadať informácie, a keď zisťovala, ako sa postupuje pri jej diagnóze, obrátila sa aj na zahraničné zdroje. Vďaka jej vytrvalosti absolvovala potrebné zákroky, no vždy čakala dlhšie, ako by to pri onkologických pacientoch malo byť. Hoci jej ošetrujúca lekárka odporúčala liečbu inovatívnymi liekmi, zdravotná poisťovňa jej ich nikdy neschválila. A to aj napriek tomu, že v zahraničí sa pacientkam s jej diagnózou a v jej štádiu ochorenia podáva bežne.

V Občianskom združení Amazonky je Danka prvým kontaktným človekom pre naše nové členky. Posiela im informácie týkajúce sa fungovania Amazoniek, spája ženy v závislosti od ich veku, bydliska či záľub a trpezlivo odpovedá na otázky, s ktorými sa na naše združenie pacientky či ich rodinní príslušníci obracajú.

Vo voľnom čase je vášnivá cestovateľka, celoročne opálená a večne usmiata. Ak ma voľný čas na Slovensku, venuje sa svojim deťom, vnukom, priateľom, psíkovi, aj mačičke a je bezkonkurenčná v pečení najlepšieho chlebíka.