Narodila sa v Prahe, ale celé detstvo a mladosť prežila v Košiciach. Po ukončení štúdia na Univerzite veterinárskeho lekárstva nastúpila na doktorandské štúdium na Parazitologický ústav SAV v Košiciach, kde sa začala venovať výskumu kliešťami prenášaných ochorení. Už počas štúdia sa stihla vydať, otehotnieť, porodiť syna a aj získať Fulbrightove štipendium na Yale University. Do USA sa vybrala s polročným bábätkom a manželom. Po návrate domov pokračovala vo výskume na Parazitologickom ústave. V roku 2005 sa s celou rodinou presťahovala do Bratislavy, kde sa kliešťom a nimi prenášaným chorobám naďalej venuje na Ústave zoológie SAV.

Ako 39 ročná si nahmatala v prsníku hrčku, do dvoch mesiacov bola bez prsníka. Tiež absolvovala chemoterapiu, hormonálnu liečbu a rekonštrukčnú plastickú operáciu. Už počas liečby ju začali zaujímať mechanizmy vzniku ochorenia aj z vedeckej stránky, naštudovala si veľa odborných článkov, aby lepšie pochopila príčiny ochorenia, liečby a prevencie. Tieto informácie by rada odovzdala aj ďalším Amazonkám.

Je vydatá, má dve deti, syna Jakuba (16) a dcéru Karolínku (9). V Amazonkách sa venuje predovšetkým pacientskej advokácii