Po úspešnom minuloročnom kurze nordic walkingu si aj tento rok zopakovali príjemný pobyt na čerstvom vzduchu v našich veľhorách. „Vysoké Tatry nás privítali trochu chladnejším počasím, ale to nám vôbec neprekážalo,“ povedala Ľubomíra Adamčiová z trenčianskej „pobočky“ OZ Amazonky. „Nordic walking je aktivita priam šitá na mieru pacientkam po rakovine prsníka a možno ju vykonávať celoročne. Vďaka nej lepšie tolerujeme fyzickú záťaž a menej vnímame námahu. Spevňujeme chrbtové svaly, ktoré sú po operácii často ochabnuté. Zmierňuje sa aj bolesť kĺbov a čo je najdôležitejšie – prečisťuje sa lymfatický systém ako prevencia pred vznikom lymfedému.“

Nové Amazonky dostali na rekondičnom pobyte základnú lekciu zameranú na správnu techniku, ostatné si ju zopakovali a vylepšovali. Tak ako aj pred rokom, aj teraz sa im s venovala skvelá inštruktorka Vierka Jantošovičová z Nordic Walking Trenčín a okolie.

Veľa pohybu na čerstvom vzduchu, dobrá nálada, veľa zábavy a skutočných kamarátstiev – to sú Amazonky. Ešte raz chceme poďakovať Mestu Trenčín a pomoc a finančnú podporu a Vierke Jantošovičovej za čas, trpezlivosť a nácvik správnej techniky nordic walkingu.