7. marec 2019, prijatie u prezidenta SR

V predvečer Medzinárodného dňa žien pozval prezident SR Andrej Kiska na obed do Prezidentského paláca desať výnimočných žien.  Tento rok medzi nimi nechýbala naša predsedníčka Evka Bacigalová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. marec 2019, konferencia o prevencii a liečbe rakoviny

Pri príležitosti Dňa výskumu rakoviny sa v Bratislave uskutočnila panelová diskusia na tému „Prevencia a liečba rakoviny – skutočnosť a perspektíva“.  Naše OZ reprezentovali Markéta Derdáková a Paula Holotňáková.  Jednou z tém bola i dostupnosť inovatívnych liekov na Slovensku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. marec 2019, oslava Medzinárodného dňa žien

MDŽ ako sa patrí oslávila aj trenčianska partia Amazoniek. V tento výnimočný deň nás navštívila aj naša  podporovateľka Anička Brňáková. A samozrejme nechýbali jej rady týkajúce sa epitéz, zdravotných podprseniek či plaviek určených pre ženy s diagnózou karcinóm prsníka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. marec 2019, Amazonky v Teleráne

Kto by nepoznal Teleráno na Markíze?  Práve v tejto relácii sa predstavila aj Amazonka Veronika Gálová. Mladučká, vždy usmiata a optimisticky naladená Veronika porozprávala nielen o tom, ako prežívala svoj boj s rakovinou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. marec 2019, Oflajn v Trenčíne

V poradí už 4. vydanie zábavného mestského kvízu Oflajn o histórii a súčasnosti Trenčína sa uskutočnilo aj za osobnej prítomnosti trenčianskej amazonskej úderky. Amazonky opäť presvedčili, že sú nielen krásne ale i múdre 😊

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. marec 2019, návšteva v spoločnosti Dell

Viete, kto prišiel prvý s nápadom vyrábať pre nás krásne a pomaly už legendárne náramky? Sú to zamestnanci spoločnosti Dell, s.r.o. Bratislava. Na návšteve u nich sa zastavili Eva Bacigalová, Daduš Kičinová a Hanka Zubová.   Dievčatá z Dell nám tentoraz venovali výťažok z predaja pohľadníc, ktoré samy vyrábajú.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. apríl 2019, Deň narcisov

Prispieť a tým zlepšiť život onkologickým pacientom … aj o tom je Deň narcisov.  Jasné že ani pritom nemohli chýbať Amazonky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. apríl 2019, Terapia Cesta

V poradí ďalšia Terapia Cesta s Martinkou Strnádovou, akreditovanou terapeutkou, tentoraz v Trenčíne. Martinka nás opäť previedla cestou sebapoznania aj poznávania druhých.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. apríl 2019, Varíme so Chefparade

Naše dievčatá Veronika, Zuzka, Hanka a Čimi sú aj zručné kuchárky. Dokázali to  počas školy varenia, ktorú zorganizovala spoločnosť Chefparade v Bratislave.  Výťažok z podujatia vo výške 500 € venovali skvelí ľudia z Chefparade nášmu občianskemu združeniu. Ďakujeme. Môžeme aj naďalej poskytovať psychologickú, sociálnu aj právnu pomoc onkologickým pacientkam s rakovinou prsníka.

 

Zozbierala a napísala: Jana Miťková