Občianske združenie Amazonky spája ženy všetkých vekových skupín, ktoré sa liečili alebo liečia na karcinóm prsníka. Ročne len na Slovensku pribudne viac ako 2500 nových prípadov, takže o prísun „čerstvých“ pacientok bohužiaľ nebudeme mať asi nikdy núdzu. Naozaj medzi nás prichádzajú stále ďalšie a ďalšie ženy a prichádzajú na naše stretnutia často a rady. Môžete byť aj v čase choroby obklopení milujúcou rodinou, nápomocnými priateľmi a chápavými kolegami, no nikto z nich vám nebude rozumieť tak, ako pacient, ktorý absolvoval to isté, čo vy.
Spojili nás hlavne blogy Evy Bacigalovej, v priebehu rokov 2013 a 2014 vychádzali na stránkach www.karcinomprsnika.sk.

OZ Amazonky sa formovalo na jeseň 2013, v decembri toho istého roku oficiálne začalo svoju činnosť. Jeho prvou predsedníčkou, Amazonkou zakladateľkou, bola Mirina Hochelová – psychologička a takisto pacientka, ktorá s rakovinou prsníka napokon bojovala sedem rokov.

Amazonky v našom občianskom združení sú ženy naozaj odvážne, také, čo sa nevzdávajú, nepovažujú svoju chorobu za trest či nebodaj prekliatie a už vôbec nie za niečo, za čo sa treba hanbiť. Máme v sebe navzájom oporu. A obrovskú vďaku a pokoru – veď vieme veľmi dobre, že nebyť rakoviny, nikdy by sme sa nespoznali.

 

 

Prihláška do OZ Amazonky | na stiahnutie (pdf) | na stiahnutie (docx)