1. január 2019

Terapia Cesta v Trenčíne

Čo je Cesta? Cesta je terapeutická metóda, ktorá pomáha pacientkam nielen počas onkologickej liečby, ale vo všetkých oblastiach života – emocionálnej, fyzickej aj duchovnej. Témou stretnutia bolo bezvýhradné prijatie.  Cestou nás previedla akreditovaná terapeutka Martina Strnádová.

  1. január 2019

Ostro sledované prsia

Práve v tento deň sa odhalením Prsnej steny v Divadle Nová scéna v Bratislave začala ďalšia časť medzinárodného projektu Ostro sledované prsia vo V4.  Cieľom kampane je upozorniť širokú verejnosť na dôležitosť prevencie v boji proti rakovine prsníka.  Samozrejme, Amazonky nemohli na takejto akcii chýbať.

  1. január 2019

Sympózium Integratívna onkológia

Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine a 25. výročia svojho vzniku zorganizovala  Nadácia Výskum Rakoviny sympózium o význame psychologickej podpory a správnej výživy v prevencii a liečbe onkologického pacienta.  Hlavným prednášajúcim bol  Robert Enright, profesor edukačnej psychológie na Wisconsin-Madison University, nominant na Templetonovu cenu a Nobelovu cenu za mier v roku 2018.  Aj tu nás zastupovali Paula Holotnáková a Markéta Derdáková spolu so psychologičkou Silviou Schmidtmayerovou.

  1. január 2019

Oflajn  3

Oflajn 3 – je názov pre kvíz o histórii a súčasnosti mesta Trenčín, ktorý zorganizovala agentúra VOICES.  Amazonky na nej opäť potvrdili, že sú nielen krásne, ale aj múdre. 😊

  1. január 2019

Stretnutie Amazoniek v Košiciach

Amazonky z Košíc a okolia sa stretli nielen pri kávičke a chutnom koláčiku, no vydali sa spolu aj na prehliadku košickej synagógy s odborným výkladom sprievodkyne.

1.-4. február 2019

Druhá Tatranská guľovačka

Po minuloročnom úspechu Prvej Tatranskej guľovačky sa už druhýkrát zišli dievčatá z východu i západu vo Vysokých Tatrách.  A ako by to bolo, ak by ich naše Východniarky neprivítali chlebom a soľou?

7.-8. február 2019

ZdravLab 2019

Fakulta zdravotníctva Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka zorganizovala IV. vedeckú a odbornú konferenciu pracovníkov laboratórnych vyšetrovacích metód v zdravotníctve. Aj pri tom sme boli.

 

  1. február 2019

Stretnutie amazoniek v Trenčíne

Ďalšie skvelé popoludnie pod taktovkou pani doktorky Lucky Mičíkovej z Poradne zdravia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva  v Trenčíne. A veru aj cvičiť sme museli.  Teda nemuseli, ale chceli. 😊